Zwierzątko z Afryki

Chyba mało jest takich osób na świecie, które nie lubiłyby zwierząt. Ciekawym zwierzątkiem jest jeż afrykański. Patrząc na nazwępewnie nie bardzo kojarzymy jak on wygląda, natomiast jak tylko zobaczymy na zdjęciu od razu sobie przypominamy, że tak jeż afrykański już kiedyś stanął na naszej drodze.
Jak sama nazwa wskazuje jeż afrykański pochodzi z Afryki a konkretnie z Somalii i Tanzanii.


Jest krzyżówką dwóch ras jeża: biało-brzuchego i…

Jest krzyżówką dwóch ras jeża: biało-brzuchego i algierskiego. Jeż afrykański to mały ssak o białym brzuszku i różnobarwnych grzbietowych igłach, zbudowanych z kreatyny. Przednie łapki posiadają pięć palców, natomiast tylne-cztery. Jeż ma bardzo silne nogi i rzecz jasna pazurki. Na jego głowie można zaobserwować charakterystyczny przedziałek kolcowy. Zwierzątko to zresztą jak wszystkie z jego rodziny ma słabo rozwinięty wzrok, przez co w ciągu dnia przwie nic nie widzą.

To upośledzenie rekompensuje im jednak doskonale…

To upośledzenie rekompensuje im jednak doskonale rozwinięty węch i dobry słuch. Prowadzi nocny tryb życia. Na łonie natury potrafią przebiec wiele kilomtrów, żeby zdobyć pożywienie. W warunkach domowych jeż afrykański budzi się do życia późnym popołudniem lub wieczorem. Jeż afrykański to zwirze hipoalergiczne, więc bez problemu może robić za zwierzątko domowe naszych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.