Wzmacniacz do gitary

Pierwsze instrumenty strunowe, dzisiaj znane jako gitary były instrumentami akustycznymi. I dzisiaj nadal możemy kupić i używać gitary akustyczne wykonane z rozmaitych gatunków drewna. Każda z nich może mieć inne brzmienie i służyć do innego rodzaju muzyki. Dlatego też każdy powinien sam zdecydować jaką gitarę potrzebuje i ograć ją przed zakupem.


Wzmacniacz do gitary – galeria

wzmacniacze gitarowe

Foto: pixabay.com

wzmacniacze gitarowe

Foto: pixabay.com

Innym rodzajem jest gitara elektryczna.
Jest także wykonana z drewna, jednak gra bardzo cicho. Sposobem na to jest podłączenie jej do wzmacniacza gitarowego. To on przekształca sygnał z przetworników zamocowanych pod strunami w dźwięki słyszalne dla człowieka. Wzmacniacze gitarowe można podzielić ze względu na budowę lub na rodzaj użytych do wzmocnienia elementów. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z combo i head.

Combo to wzmacniacz zamocowany w tej…

Combo to wzmacniacz zamocowany w tej samej obudowie wraz z głośnikiem lub kilkoma głośnikami. Takie rozwiązanie gwarantuje nam mobilność, ponieważ mamy wszystko co potrzebne nam do nagłośnienia gitary w jednym pudełku. Wadą jest oczywiście to, że nie możemy wymienić samego wzmacniacza pozostawiając głośnik. Do tego został stworzony zestaw głowa + paczka, czyli wzmacniacz plus kolumna głośnikowa.

W takiej sytuacji możemy bez problemu podłączyć do tej samej kolumny różne wzmacniacze, lub zmienić kolumnę, gdy sam wzmacniacz podoba nam się brzmieniowo. Drugi podział to wzmacniacze lampowe, hybrydowe lub tranzystorowe. Każdy z nich charakteryzuje się innym rodzajem brzmienia, które nadaje się do konkretnego gatunku muzycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.