Wybór gitary elektrycznej

Przede wszystkim granie na gitarze to jest jeden z najlepszych sposobów na dobre muzykowanie. Mamy jednak na rynku bardzo różne typy gitar, pośród których zdecydowanie najciekawszym jest ta elektryczna. Jest to taki typ, który jednocześnie posiada jeszcze struny stalowe. Są one bowiem wprawiane w drgania, a następnie umieszczane w polu magnetycznym. Ten z kolei jest odpowiedzialny za przekształcanie ich ruch od razu w zmiany napięcia elektrycznego.


gitary elektryczne

Foto: pixabay.com

Wszystko odbywa się z użyciem…

gitary elektryczne

Foto: pixabay.com

Wszystko odbywa się z użyciem przetwornika elektromagnetycznego. Gitara elektryczna działa właśnie w oparciu o takie przetworniki. W jego wnętrzu znajdziemy dość nietypowe rozwiązania. Mamy przede wszystkim magnes sztabkowy albo też pojedyncze magnesy, które posiadają kształt walca.
Jeśli chodzi o karkas, to na niego jest nawinięta sama cewka, jaka wykonana jest z dosyć cienkiego drutu. Oba tego typu elementy są po prostu umieszczane w jednym i tym samym miejscu czyli bezpośrednio pod strunami gitary. W momencie, gdy tylko dochodzi do wprawienia w drgania metalowych strun gitary elektrycznej to w cewce pojawia się od razu widoczna indukcja napięcia. Jest to właśnie sam sygnał wyjściowy z gitary.

Z reguły jest on przekazywany…

gitary elektryczne

Foto: pixabay.com

Z reguły jest on przekazywany prosto do wzmacniacza. Tam już ulega zarówno przetworzeniu, jak i wzmocnieniu. Bardzo często jest także poddawany różnego typu przesterowaniu. Powinniśmy stawia najbardziej na sprawdzone rozwiązania, bowiem one nigdy nie zawodzą. Warto to mieć na uwadze, bo to ciekawe rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.