Właściwy wybór perkusji

Jeśli chodzi o bębny i ich korpusy to przy perkusjach odgrywają one kluczową rolę. Te drewniane korpusy najczęściej wykonuje się ze sklejki. Nie wszyscy wiedzą, że nawet te najbardziej profesjonalne modele robi się właśnie z tego materiału.


Właściwy wybór perkusji – galeria

yamaha instrumenty

Foto: pixabay.com

yamaha instrumenty

Foto: pixabay.com

yamaha instrumenty

Foto: pixabay.com

Trzeba brać w szczególności pod uwagę fakt, z jakiego gatunku drewna zostały one wykonane. Najbardziej popularnymi gatunkami wciąż pozostają klon oraz brzoza czyli maple i birch. Zestawy, które zostały wyprodukowane z mieszanego drewna wszyscy zgodnie podkreślają, żeby omijać. Profesjonalne zestawy perkusyjne są najczęściej sprzedawane jako sam shellset. Są to bowiem same bębny, bez hardware. Są one jednak drogie, co trzeba podkreślić.

A to dlatego, że ich…

A to dlatego, że ich produkcja jest o wiele bardziej dokładna.
Zazwyczaj też powierzchnie tego typu bębnów pokrywa sam lakier. Nie jest więc tak samo jak w przypadku tańszych oraz zwykłych oklein. Dla każdego nieco obeznanego nawet z tematem perkusisty aż uszy zaczynają się trząść, gdy widzi przed sobą widok solidnie wykonanego lakieru. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest z całą pewnością stop stali, którego używa się do produkcji hardware’ u.

Oczywiście droższe zestawy posiadają o wiele trwalsze i też do tego droższe podzespoły. Mogą to być więc lugi, śruby czy nawet obręcze. Nie wszyscy wiedzą, że obręcze w zasadzie dzielimy na dwie kategorie czyli odlewane oraz gięte. Yamaha instrumenty wybierają wszyscy. Warto zawsze jest stawiać na sprawdzone rozwiązania, nawet w tej kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.