Właściwości lecznicze

Warzywa, owoce, zboża nie tylko stanowią nasze pożywienie, także posiadają właściwości lecznicze. Szczególnie nasiona zbóż takich jak ryż czy owies mogą zlikwidować wiele dolegliwości. Owies, zarówno ziarna jak też słoma oczyszczają organizm, zmniejszają nadciśnienie, leczą choroby reumatyczne.


W przyrodzie ponoć na każdą dolegliwość można spotkać antidotum.
Uprawa warzyw to ciężka praca, ale też przyjemność. Człowieka ogarnia zadowolenie, gdy nasiona warzyw po wrzuceniu do ziemi wzejdą, pielęgnowane szybko rosną dostarczając nam potrzebnych składników odżywczych. Są diety, w których poleca się spożywanie wyłącznie warzyw. Prowadzi to do oczyszczenia organizmu i wyeliminowania wielu schorzeń.

Bardzo cennymi warzywami są cebula i czosnek,…

Bardzo cennymi warzywami są cebula i czosnek, to naturalne antybiotyki likwidujące zaziębienie i jego objawy. Unowocześnienie rolnictwa powoduje, że większość prac agrotechnicznych wykonuje się maszynowo. Niszczenie chwastów i szkodliwych owadów poprzez oblewanie ziemi preparatami chemicznymi sprawia, że ziarna zbóż jak też słoma nie pachną. Ziarno często jest dorodne, ale upieczony z niego chleb jest bez smaku.

Galeria

Lecznicze właściwości posiadają także poszczególne owoce. Jeżeli nasiona owoców będą zdrowe i zasiane w odpowiednią glebę, to na pewno wyrosną z nich dorodne drzewa dostarczające wysokich plonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.