Witaminy i minerały – ważne w kociej diecie

Kiedy chce się jak najlepiej odżywiać swojego kota, to warto pamiętać, że kocią dietą rządzą te same zasady, co i ludzką. Potrzebuje on, co prawda, innej proporcji składników odżywczych, ale także muszą one być dostosowane do jego organizmu.
Także jedzenie musi być świeże, zdrowe i wartościowe i tak samo ważne są witaminy dla kota, jak i dla człowieka.


W witaminy i składniki mineralne powinna być…

W witaminy i składniki mineralne powinna być wzbogacana każda gotowa karma. Nie są one jednak wszystkie tak samo wartościowe pod tym względem. Na rynku są w sprzedaży zarówno słabej jakości tanie karmy, jak i lepsze, co niekoniecznie oznacza, że bardzo drogie. Jeszcze taniej wyjdzie, kupować je w dużych opakowaniach. Szczególnie ważne są witaminy dla kota w jego pierwszym okresie życia. Kotek się wtedy rozwija, rośnie, więc potrzebuje ich więcej. Samo wzbogacenie karmy w takie składniki może być niewystarczające, dlatego podaje się kociętom preparaty witaminowe. Szczególne zapotrzebowanie w witaminy mają także koty z jakimiś problemami zdrowotnymi.

Z reguły karmy dla nich przeznaczone mają…

Z reguły karmy dla nich przeznaczone mają niezbędne dla ich zdrowia proporcje witamin i minerałów. W witaminy dla kota bardziej także są wzbogacone karmy dla wysterylizowanych i wykastrowanych kotów. Zwierzęta poddane takim zabiegom potrzebują bowiem większej ich ilości, aby zachować swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.