Wady i zalety facebooka

Fejsbuk to w tej chwili ulubiony portal młodzieży. Projekt Marka Zuckerberga okazał się być udany i bardzo przychodowy. Młodzi ludzie niezwykle chętnie z portalu korzystają, często przesadnie traktując jego obecność w życiu. Niektórzy informują przez facebooka nawet o wyjściu na zakupy czy na spacer z psem.
Ale mimo to, grono osób korzysta z portalu umiejętnie i z pewnym dystansem.


Fejsbuk pozwala nam na informowanie znajomych o…

Fejsbuk pozwala nam na informowanie znajomych o ciekawych rzeczach, mających miejsce w naszym życiu – możemy na przykład opublikować informację o zaręczynach, przeprowadzce czy zmianie pracy. Ale jak każda rzecz w dzisiejszym świecie, także i fejsbuk ma swoje minusy. Dopiero wgłębiając się w politykę serwisu, dowiadujemy się, że nasze dane osobowe są przetwarzane i udostępniane. Fejsbuk potrafi także bez naszej wiedzy zmieniać dane, na przykład adres meilowy do kontaktu.

Kiedyś wyświetlał się ten, który przy…

Kiedyś wyświetlał się ten, który przy rejestracji podaliśmy, a po pewnym czasie pojawił się taki sam meil, ale z rozszerzeniem facebook. com. Dopiero gdy wgłębiamy się w temat, możemy to zauważyć i zmienić – na szczęście fejsbuk pozostawia nam taką opcję. Ważne jest także, aby połączenie z portalem zaznaczyć jako szyfrowane, ponieważ serwis sam też o to nie zadba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.