Statystyki i to jakie!

Milion sprzedanych kopii gier, to ogromny sukces. Nintendo poinformowało, ile tytułów na ich konsolę przekroczyło tę magiczną barierę.

Aż 76 tytułów zostało kupionych ponad milion razy. Czy jakaś inna konsola może pochwalić się takimi wynikami? Gry na Wii i DSa sprzedają się same, mimo czasem wątpliwej jakości, trafiają w nowy target i to jest klucz do sukcesu.Spośród 76 tytułów, 22 to produkcje Nintendo, natomiast 54 pochodzi od innych wydawców. Rekordzistą jest New Super Mario Bros., który znalazł 10 milionów nabywców w jeden miesiąc. To ponad 330 000 sztuk dziennie!

Jak wyląda sytuacja na małej konsoli N? Tutaj mamy jeszcze lepsze wyniki, otóż 45 gier od Nintendo i 63 od innych wydawców przekroczyło milion sprzedanych sztuk na świecie. To jednak jeszcze nie wszystko! Poznaliśmy też liczbę tytułów na Virtual Console, WiiWare i DSiWare – jest to odpowiednio 347, 189 i 127 sztuk.

Nie ma się co dziwić, że Nintendo nie pracuje nad nowym sprzętem, skoro ten posiada tak przerewelacyjne wyniki. Dodajmy, że firma zarabia głównie na sprzedanych grach, więc emerytura z gier już jest gotowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.