Stare pieniądze

Pomiędzy rozmaitymi potencjalnie interesującymi różnej maści kolekcjonerów bardzo ciekawymi obiektami są niewątpliwie Stare pieniądze. Nie chodzi tutaj naturalnie o całkowicie niemodne na terenie Rzeczpospolitej Polskiej w kolekcjonerskich środowiskach nie tak dawno wszakże wycofane Stare pieniądze używane przed licznymi reformami Leszka Balcerowicza, które jak wiemy oczywiście miejsce miały na samym początku ostatniego dziesięciolecia ubiegłego wieku.
Stare pieniądze to coś zupełnie, ale to zupełnie innego.


Galeria

Chodzi mianowicie o rozmaitego pochodzenia banknoty i monety liczące sobie przynajmniej podstawowe siedemdziesiąt lat, od którego można dopiero daną gotówkę uznać za starą. Cała pozostała, czyli wydawana lub wydrukowywana już po tysiąc dziewięćset czterdziestym dziewiątym roku nie ma specjalnej wartości oraz nazywana jest powszechnie po prostu nieważnymi lub też zużytymi, ewentualnie pogardliwie – nieświeżymi – pieniędzmi.

Dlatego też uznaniem cieszą się…

Dlatego też uznaniem cieszą się na przykład stare marki niemieckie, drukowane podczas panowania Adolfa Hitlera oraz czasów tak zwanej Trzeciej Rzeszy Niemieckiej czy też niejakiego Benito Mussoliniego na terenie Włoch.

W naszej pięknej ojczyźnie najmłodsze wiekiem Stare pieniądze będą to stosowane za czasów autorytatywnych nieco rządów Józefa Piłsudskiego polskie złote oraz obligacje skarbu państwa z tego fascynującego okresu historycznego. Największym jednak wzięciem niewątpliwie nie cieszą się te niemalże nieważne monety czy też banknoty, ale posiadające leciwy wiek kilkusetletnie rzadkie rarytasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.