Stare monety zawsze modne.

Kolekcjonowanie monet, można podzielić na kolekcjonerów i numizmatycznych biznesmenów. Jednym sprawia przyjemność posiadania, innym sprzedawania. Stare monety potrafią szokować ceną. Od tego ile jest warta owa moneta, zależy nie tylko jej rocznik, lecz stan faktyczny w jakim się znajduje.
Do tej pory najdroższą polską monetą wśród najdroższych monet świata jest 100 dukatów Zygmunta III Wazy z 1621 roku.


designerskie meble

Foto: pixabay.com

Jej właścicielem jest niemiecki kolekcjoner…

Jej właścicielem jest niemiecki kolekcjoner. Stare monety powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach. Segregacja natomiast, to część estetyczna, jaką sobie chwali każdy numizmatyk. Obecnie jest wiele akcesoriów przeznaczonych do tego typu kolekcji. Klasery, spełniają podwójną rolę. Zabezpieczają stare monety, oraz je segregują. Specjalne kapsle do monet, to idealna ochrona przed zniszczeniem, lecz niestety brak segregacji. Specjalistyczne meble, zazwyczaj wykonywane na zamówienie, posiadają wszystkie zalety.

meble design

Foto: pixabay.com

Stu procentowa ochrona na czynniki zewnętrzne, idealna segregacja, oraz możność zerkania na całą kolekcję, od czasu do czasu. Hobby to, wymaga cierpliwości. Wszelkiego rodzaju aukcje, wyszukiwanie w internecie, dyskusje na forach, dbanie o kolekcję itp. Nie zrezygnuje z tego nigdy tylko prawdziwy kolekcjoner, oraz prawdziwy biznesmen numizmatyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.