Portale społecznościowe, które cieszą się niezmiennie rosnącą liczbą użytkowników, miały być placem do prowadzenia swobodnych dyskusji i umożliwiać nawiązywanie nowych, a także podtrzymywanie dotychczasowych znajomości. Coraz częściej jednak media społecznościowe stają się narzędziem biznesowym dla marketingowców firm czy narzędziem rekrutacji dla pracowników działów HR.
Media społecznościowe to te, które dostępne są głównie w internecie i urządzeniach mobilnych.


Umożliwiają bezpośrednia wymianę informacji pomiędzy ich…

Umożliwiają bezpośrednia wymianę informacji pomiędzy ich użytkownikami. To media, które łączą najnowsze technologie, telekomunikację, interakcje społeczne z tekstem, obrazem czy dźwiękiem. Media społecznościowe pozwalają na publikowanie w sieci niezależnie od wyznania, wieku, płci czy poglądów, często dają poczucie niezależności. Zaciera się granica pomiędzy twórca a użytkownikiem mediów, internauta ma wpływ na wypieranie wiadomości podawanych przez zawodowych dziennikarzy na rzecz dziennikarstwa obywatelskiego.

Co więcej, według badan przeprowadzonych przez D-Link Technology Trend oraz Millward Brown w 2009 roku niewiele mniej niż połowa użytkowników sieci uważa za ciekawsze treści tworzone przez internautów, zostawiając daleko w tyle konwencjonalnych dostawców mediów i spychając ich z pozycji monopolistów informacyjnych w sieci. Media społecznościowe dają firmom i znanym markom szeroki pole do popisu. Wielką popularnością cieszą się fanpage czy profile firm, wyskakujące jak grzyby po deszczu na facebooku czy innych tego typu serwisach.

Social Media. – galeria

Ich użytkownicy chętnie w aktywny sposób włączają się w istnienie takich aplikacji poprzez komentarze czy polecanie ulubionych produktów. Firmy mogą w ten sposób dotrzeć do jeszcze większej ilości potencjalnych klientów. Dodatkowo dzięki takiej obecności w społeczności internautów firmy mają możliwość reagowania na bieżąco na sytuacje kryzysowe bądź nieskuteczność obecnie prowadzonych działań marketingowych. Media społecznościowe to także bardzo dobre źródło informacji o przyszłym pracowniku i pracodawcy chętnie z niego korzystają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.