Słów kilka o tym, jak brak Blu-ray pomógł Xboxowi 360

Aaron Greenberg przedstawił swoje bardzo ciekawe spojrzenie na łamach EDGE. Stwierdził, że Xbox 360 jest zdrowszy dzięki temu, że nie posiada napędu Blu-ray.

Trzeba jednak, po przeczytaniu słów Greenberga, przyznać mu sporo racji. Najpierw tekst, potem będziemy się zastanawiać:

Obraliśmy po prostu inną strategię. Sony postawiło na fizyczny nośnik, a z tym związane są koszty. Fakt, że na starcie byliśmy w stanie zaoferować konsolę w cenie 199$, wynika właśnie z braku obciążenia tymi kosztami. Byliśmy tańsi o 100 dolarów i to jeden z powodów dlaczego mamy prawie dwukrotnie większą bazę użytkowników. My postawiliśmy na cyfrową dystrybucję, to była przyszłość – możliwość odtwarzania filmów w rozdzielczości 1080p bez dysku, bez konieczności ich ściągania. Obecnie mamy największą bazę filmów i produkcji telewizyjnych, największą bazę HD spośród wszystkich konsol. Oczywiście są pewne kompromisy, ale wygodę polegająca na naciśnięciu jednego przycisku i od razu oglądania filmu uważamy za dość pociągającą. Wspaniałe jest to, że zbudowaliśmy serce Xboksa 360 tak, by można go było ciągle rozwijać. Zawsze możemy dodać nowe opcje i funkcje a Ty nie musisz dokupywać nowych urządzeń by z nich korzystać. Wystarczy po prostu uaktualnienie oprogramowania. Jeśli więc ktoś kupi dzisiaj Xboksa 360 to wie, że za rok, dwa lub trzy lata będzie miał dostęp do różnych nowych funkcji, które uczynią konsolę lepszą poprzez Xbox Live. Takie rzeczy nie istniały w tej branży dopóki się w niej nie pojawiliśmy.

Cena konsoli Microsoftu rzeczywiście nie wgniatała w fotel w dniu wydania, co sprawiło, że mogli sobie pozwolić na przesiadkę ze starych konsol nawet mniej zamożni. Pamiętajmy jednak, że gdy trwała wojna o napędy HD, Microsoft sprzedawał przystawkę HD-DVD, która kosztowała prawie tyle co konsola (999 zł zestaw z filmem), więc cena maszynki Sony była dużo bardziej konkurencyjna. Aaron Greenberg odnosi się głównie do rynku amerykańskiego, ponieważ Microsoft nie dba o graczy polskich, sprzedając nam wybrakowany produkt, przez co oglądanie filmów w HD po jednym naciśnięciu jeszcze długo nie będzie możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.