Z pewnością każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że istnieją tzw. skupy złota, zlokalizowane przeważnie u jubilerów, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że jest też coś takiego jak skup srebra. Działa on na identycznej zasadzie jak ze złotem, że ocenia się jakość próbki, waży i na tej podstawie dostaje pieniądze.


Co prawda jest to znacznie mniej warte…

Co prawda jest to znacznie mniej warte niż złoto, jednakże i tak się opłaca, bo lepiej te pieniądze mieć, niż nie mieć, prawda?
Teraz jest zaś najlepszy okres na skup srebra, gdyż to poszło znacząco do góry. Jeśli więc mamy w domu jakieś srebra, które są nam zupełnie niepotrzebne, a potrzebujemy akurat gotówki, to warto je oddać do takiego skup srebra.

Dostaniemy wtedy pieniądze do ręki. Jest to na pewno lepiej opłacalne niż waluty. Niektórzy złotnicy też prowadzą skup srebra i wykorzystują je potem po przetopieniu do różnych obrączek, wisiorków, itp. Niekiedy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, ile w ich domu ukrywa się srebra i jakie to są pieniądze. Może to jest jakaś taca na naczynia, może sztućce, może ramy, może jeszcze coś innego. A to ma bardzo dużą wartość.

W końcu w punktach też…

W końcu w punktach też się dużo płaci za produkty ze srebra. Warto więc jest, żeby się zastanowić, czy trzymać dane rzeczy czy może lepiej je oddać na skup srebra. Lepiej się wyzbyć trochę sprzętu, niż głodować czy zalegać z rachunkami. Zawsze potem będziemy sobie mogli pokupić nowe w miejsce sprzedanych w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.