Skup srebra – opłaca się to ?

Srebro to jeden z metali szlachetnych. Jest znane od czasów starożytnych i do dzisiaj cenione jako metal używany jako waluta, do produkcji biżuterii, oraz srebrnych naczyń. Skup srebra to niezły pomysł na szybkie dorobienie pieniędzy, o ile wiemy, jak się za ten biznes zabrać.
Przede wszystkim srebro jest jednak dużo tańsze niż złoto.


I o wiele powszechniejsze…

I o wiele powszechniejsze. Oznacza to dla nas tyle, że, jeśli chcemy prowadzić skup srebra, musimy” przerabiać” tydzień w tydzień dość duże ilości tego białego kruszcu. Srebro jest dziś stosowane bardzo powszechnie – nie tylko jako metal na ozdoby, ale i do produkcji filmów fotograficznych, styków w elektronice, oraz do srebrzenia luster. Skup srebra musi uwzględniać te wszystkie opcje. Jak wiadomo, zakłady takie żyją głównie z oddawanego do nich, nierzadko w momentach” finansowej desperacji”, zezłomowanej biżuterii lub nawet dobrych wyrobów.

Skup srebra za kruszce w cenie złomu nie oferuje jednak wiele- dzięki temu właśnie biznes ten może w ogóle na siebie zarobić. Współcześnie, jeśli chcemy prowadzić skup srebra i złota, musimy mieć nieco szersze horyzonty. Przede wszystkim dobrze jest, jeśli nawiążemy odpowiednie kontakty i będziemy mieć możliwość skupywania także srebra i złota ze styków – elektronicznych, elektrycznych i komputerowych.

Metale tu używane są nie gorszej jakości niż te jubilerskie, a są całe firmy oraz osoby prywatne, które umieją odzyskiwać z elektroniki nawet najmniejsze złocenia. Inna sprawa to skup srebra w postaci starych monet oraz naczyń – ludzie obecnie chętnie pozbywają się tego typu pamiątek, warto więc mieć możliwość każdorazowego sprawdzania jakości i składu metalu w skupie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.