Samotność w XXI wieku

Pomimo ułatwionych form nawiązywania kontaktów, w XXI wieku życie bywa niezwykle samotne. Dlaczego tak się dzieje. Czy wśród panującego dzisiaj chaosu, dezinformacji i wirtualnej rzeczywistości nie jesteśmy w stanie odnaleźć swojej drugiej połówki?
Z jakich względów nie potrafimy otworzyć się na drugą osobę.


Po pierwsze nasze życie oparte jest…

Po pierwsze nasze życie oparte jest na wiecznym pędzie” za czymś”. Czasami nie jesteśmy w stanie zatrzymać się i wziąć do płuc solidny oddech. Gdzie w tym wszystkim znajdziemy czas na spotkania stricte towarzyskie. Dodatkowo człowiek XXI wieku jest zakompleksiony. Dlaczego. Oczywiście przez promowanie ideałów urody. Zapominamy, że nie ma osób idealnych, a umieszczane w kolorowej prasie zdjęcia są poprawiane przez grafików komputerowych.

Niemniej jednak przestajemy ufać własnej wartości. Skupiamy się na wadach, nie eksponujemy zalet. A przecież poznać drugą osobę wcale nie jest tak trudno. Jeżeli faktycznie nie mamy czasu, warto odwiedzić renomowane portale randkowe. Tak naprawdę wielu jest ludzi samotnych, czekających na okazję poznania kogoś interesującego. Przyjaźnie zawiązywane wirtualnie nie należą już do tematu tabu. Jeszcze jakieś piętnaście lat temu wstydziliśmy się tego, że odwiedzamy fora randkowe.

Dzisiaj jest to całkiem normalny sposób nawiązywania relacji partnerskich. Nie warto skazywać się na samotność i ostracyzm towarzyski. Randki w wirtualnej rzeczywistości to dodatkowy sposób na lepsze poznanie drugiej osoby. Przy każdej relacji należy jednak zachować ostrożność i nie podawać na samym początku informacji, które mogą nas zlokalizować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.