Regulacja gitar

Generalnie każda z gitar jest ustawiona fabrycznie. Dokładna jej regulacja oraz dostosowanie ściśle do indywidualnego stylu gry, to jest bardzo szeroki zakres i temat. Prosta konstrukcja tak naprawdę jest mylna w wielu przypadkach, bowiem istnieje bardzo wiele parametrów niezbędnych do ustawienia. Każdy z nich wpływa też na pozostałe, więc powinniśmy mieć tego świadomość.


Regulacja gitar – galeria

gitary akustyczne

Foto: pixabay.com

gitary akustyczne

Foto: pixabay.com

gitary akustyczne

Foto: pixabay.com

Wszystko zależy generalnie od miejsca na gryfie. To jest bardzo skomplikowany system złożony z wielu zależności. Tak naprawdę jednak wysokość poszczególnych dźwięków zależy nie tylko od rozmieszczenia konkretnych progów, lecz także od jeszcze jednej rzeczy. Jest to mianowicie punkt podparcia danej struny oraz wysokość strun w danym miejscu. Oczywiście próbowanie dociskania palcem oraz pokonanie samego dystansu do progu będzie niewątpliwie naprężało w sposób dodatkowy strunę.
Dlatego też z całą pewnością każda zmiana ustawień gitary oraz wysokości strun i krzywizny gryfu wpływa najbardziej na samo strojenie.

Na ustawienie progów z reguły nie…

Na ustawienie progów z reguły nie ma się kompletnie żadnego wpływu. Możliwa jest zaledwie regulacja wysokości, a także położenia progu zerowego. Powinniśmy mieć to w szczególności na uwadze. Możliwa jest także pełna regulacja wysokości oraz położenia mostka, wtedy dla każdej ze strun oddzielnie. Regulacja krzywizny gryfu to kolejna z opcji. Gitary klasyczne możemy także nabywać w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Warto stawiać na ciekawe rozwiązania i te sprawdzone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.