Przygoda z fajką

Jeśli chcemy na poważnie zacząć swą przygodę z fajką, to warto na początku rozeznać się w pewnych zasadach, a przy tym poznać rodzaje tytoniu. Dzięki temu szybko nauczymy się, jak czerpać przyjemność z pykania fajką, a także staniemy się w pewnym sensie koneserami smaku. Każdy tytoń jest bowiem inny, a różne akcesoria pozwalają podkreślić jego wyrazistą nutę.
Pierwsza fajka koniecznie być drewniana, albowiem pozwoli nam w pełni opanować wszelkie podstawy opalania drewna oraz chłodnego palenia tytoniu.


fajka

Foto: pixabay.com

Najlepsza tu będzie fajka klasy średniej wykonana…

Najlepsza tu będzie fajka klasy średniej wykonana z wrzośca.

fajka

Foto: pixabay.com

W kiepskiej fajce ze źle dopasowanym na przykład ustnikiem będzie nam się paliło fatalnie, w związku z czym łatwo można się zniechęcić. Wrzosiec jest twardy oraz potrafi wiele wybaczyć nawet początkującemu fajczarzowi. O rodzajach tytoniu można natomiast znaleźć mnóstwo ciekawych informacji. Najlepiej byłoby mieć do takiego każdego typu tytoniu osobną fajkę. Jednakże wiadomo, że na początku jest to mało realne. Wytrawni fajczarze mają często dość pokaźne kolekcje swoich akcesoriów.

Generalnie o tytoniu warto wiedzieć, że wyróżniamy jego trzy główne rodzaje, a dokładniej są to mieszanki niearomatyzowane, a także aromatyzowane mieszanki z różnymi dodatkami. Ostatnim typem są zaś mieszanki wraz z domieszką latakii. Te ostatnie swoim smakiem oraz zapachem wgryzają się właśnie najmocniej w drewno. Dlatego też fajka, w której zapalono latakię właściwie powinna służyć już tylko i wyłącznie do tego typu mieszanek, albowiem będzie oddawać ów charakterystyczny smak latakii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.