Peter Molyneux o grze konkurencji

Będą to słowa pochlebne dla Heavy Rain. Ciekawe, bo pan Peter pracuje przecież dla konkurencyjnej firmy.

Cieszę się, że ważne postaci z branży gier, potrafią chwalić nie tylko swoje produkty. Przeczytajcie, co powiedział tytułowy bohater o najnowszym dziele Quantic Dream:

Polecam kupienie Heavy Rain każdemu, kto chce zobaczyć, jak wyglądać będzie przyszłość gier wideo. Osobiście nie mogłem jednak grać w tę grę dłużej niż przez 90 minut, ponieważ przedstawiony w niej świat był tak mroczny i wywołujący silne emocje. Czułem się emocjonalnie zmiażdżony.

Nie mam jednak wątpliwości, że gry jak Heavy Rain, o nowym poziomie wierności prezentacji, bardzo filmowe, z użyciem motion capture – pokazują przyszłą drogę nowej formy rozrywki, skupiającej się na decyzjach i ich konsekwencjach.

Heh, tylko 90 minut to na prawdę mało w porównaniu do całęj rozgrywki w Heavy Rain, choć rozumiem przytłoczenie psychiczne wywołąne zawartością. Powiem szczerze, że moim zdaniem HR to nie przyszłość gier, natomiast filmów zdecydowanie tak! Po skończeniu tego tytułu miałem wrażenie, że czeka mnie jeszcze wiele podobnych… filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.