Pałki perkusyjne

Naciągi perkusyjne, które są niezwykle ważne możemy podzielić na dwie główne grupy. Mamy więc naciągi uderzane oraz rezonansowe czyli te występujące od spodu bębna. Jeśli chodzi o modele rezonansowe to są one zdecydowanie cieńsze niż te uderzane.


Galeria

sklep muzyczny szczecin

Foto: pixabay.com

sklep muzyczny szczecin

Foto: pixabay.com

Można też przede wszystkim naciągi podzielić na grupy do konkretnych elementów perkusji takich jak werble, tomy czy centrale.
Pałki perkusyjne to są z kolei podstawowe narzędzia, którymi posługuje się perkusista grając na konkretnym instrumencie. Przede wszystkim różnią się one pomiędzy sobą nie tylko samym rodzajem drewna, lecz także ich grubościami oraz samymi główkami, a na to trzeba zwracać największą uwagę.

Jeśli chodzi o grubsze pałki…

Jeśli chodzi o grubsze pałki to te zdecydowanie sprawdzą się w nieco cięższej muzyce. A to dlatego, że właśnie tam są one narażone na zdecydowanie mocniejsze uderzenia niż w przypadku samego jazzu. Głównymi rodzajami drewna, które stosuje się w produkcji pałek to będzie grab, brzoza, dąb oraz najbardziej popularne czyli drewno hikorowe. Oczywiście oprócz też zwykłych pałek perkusiści bardzo często używają także miotełek, rózg albo pałek z filcowanymi główkami.

Niektóre z firm produkują nawet pałki perkusyjne, które pochodzą z tworzyw sztucznych. Sklep muzyczny Szczecin pozwala nam wybrać naprawdę szeroką ofertę tego typu produktów. Zawsze wybór pałki perkusyjnej to będzie ściśle indywidualna sprawa. Najbardziej popularnymi rozmiarami są 5A oraz 5B. Warto zatem najbardziej stawiać na sprawdzone rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.