Niekolorowane monety

Pamiętajmy, że kupując monety numizmatyczne najpierw inwestujemy w złoto lub srebro, a dopiero potem w ich wartość kolekcjonerską. Dlatego też szukajmy tylko srebrnych lub złotych monet. Możemy się bez problemu natknąć na wiele srebrnych monet ze złoceniami albo z elementami pomalowanymi farbą, jednak lepiej tego typu okazy jest omijać z daleka.


To z pewnością nie będzie…

To z pewnością nie będzie dobra inwestycja, tylko po prostu bajerancka moneta, podobnie jak z cukrem w kostkach, lepiej jest kupować zwykły niż sypany.
Wybierajmy monety Warszawa, które nam się szczególnie podobają. Muszą mieć w sobie z pewnością walory estetyczne i coś ujmującego. Na przykład porównując dwie monety od razu widać, która jest ładniejsza, do tego droższa. Kierując się wyglądem monety, zdecydowanie większość ludzi, co jest warte podkreślenia, będzie mężczyznami, dlatego unika się okazów z króliczkami, myszkami, ponieważ mogą się okazać mniej atrakcyjne dla kupujących.

Jeśli już inwestujemy w monety kolekcjonerskie, nie wkładajmy wszystkich swoich pieniędzy przeznaczonych na inwestycję w metale w jeden tylko rodzaj monet. Na przykład, jeśli mamy kupić 100 srebrnych monet, to nie kupujmy 100 o wzorze niedźwiedzia Grizzly.

Warto jest poszukać z pewnością innych monet, które spełniają szereg warunków niezbędnych do ich zakupienia. Monety kolekcjonerskie nie zawsze dają nam ogromne zyski, jednak jeśli ktoś stosuje się do popularnych wskazówek, z pewnością nie straci. Największy wybór monet w najrozsądniejszych cenach możemy na przykład znaleźć na Allegro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.