Nie każdy ma rębak

Nawet jeśli nasze gospodarstwo rolne posiada pewien park maszynowy, to raczej nie możemy pochwalić się kompletem urządzeń i przyrządów potrzebnych do obróbki różnego rodzaju materiałów jakie spotykamy w naszym domu i na posesji. Tymczasem często potrzebujemy specjalistycznych sprzętów do wykonania trudnych robót.
Dlatego właśnie firmy usługowe trudniące się specjalistycznymi robotami mają zapewnione zlecenia na rynku.


Ich ogłoszenia znaleźć można w prasie lokalnej…

Ich ogłoszenia znaleźć można w prasie lokalnej. Czasem też wywieszają kartki z wypisanym zakresem robót jakimi się zajmują oraz numerem telefonu kontaktowego. Jednak nie zawsze opłaca nam się zlecać roboty firmie zewnętrznej, czasem o wiele lepiej jest kupić sprzęt choćby używany. Ogłoszeń o używanym sprzęcie rolniczym jest w internecie pełno. Są specjalne portale prowadzone przez magazyny rolne albo tez rodzaje giełd, na których każdy może umieszczać zdjęcia ze swoimi sprzętami do sprzedaży. Wśród takich ogłoszeń znaleźć można oferty na rębaki. Trzeba wiedzieć, że roboty rębakami wykonuje się z pomocą traktora. Ma on formę przyczepy doczepianej do ciągnika.

Składa on się ze stołu załadowczego,…

Składa on się ze stołu załadowczego, do którego dochodzi podajnik gąsienicowy. Do robót rębakiem wyjeżdża się zawsze, gry potrzebne jest przerobienie odpadów drzewnych. Grube gałęzie, konary i pnie dociskane są do stołu załadowczego za pomocą zębatej rolki. Do napędu całej tej maszynerii służy silnik hydrauliczny. Rębak wyposażony jest także w noże tnące, które można zaostrzyć kiedy się stępią w trakcie eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.