Mumia czy koperta?

Jadąc na wakacje pod namiot czy do schroniska wielu z nas musi kupić śpiwór, jednak po przyjściu do sklepu pod wpływem różnorodności jest nam ciężko zdecydować i podjąć decyzje.
Wśród śpiworów występują dwa podstawowe rodzaje – mumia i koperta. Mumia jest typem śpiwora, który zwęża się ku dołowi, dlatego mu bardziej anatomiczny kształt.


Zaletą tego typu śpiwora jest to,…

Zaletą tego typu śpiwora jest to, że zajmuje bardzo mało miejsca po spakowaniu. Z kolei ograniczenie przestrzeni wewnątrz niego powoduje z jednej strony jego szybsze nagrzanie, a z drugiej ogranicza możliwość ruchu. Natomiast świrów typu koperta to klasyczny krój w kształcie prostokąta. Śpiwory te posiadają zamek na całej długości co umożliwia ich rozpięcie i możliwość używania ich jako zwykłej kołdry. Występują też kombinacje tych dwóch typów śpiworów takie jak let’ s move czyli poszerzona mumia, która ma kształt klasycznej mumii, ale cechuje go większa szerokość środkowej części śpiwora co czyni ten śpiwór bardziej komfortowym.

W tym typie śpiwora mamy więcej…

W tym typie śpiwora mamy więcej miejsca na wygodniejsze ułożenie się podczas snu. Przy wyborze śpiwora warto zwrócić uwagę na wykonanie szwów, sprawdzić zasuwanie zamków, również od wewnętrznej strony śpiwora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.