Modelarstwo – pasja, czy niespełnione marzenia.

Sztuka, jaką jest modelarstwo znana jest od lat. Jedni zajmują się tym z racji pasji, gdzie ich modele zdobią półki w mieszkaniu, inni natomiast specjalizują się dodatkowo w tworzeniu wystaw swoich prac. Bywa, iż jest to po prostu efekt niespełnionych marzeń, które ciągle gdzieś są.
Sklejaniem modeli wbrew pozorom zajmuje się bardzo dużo osób.


W zależności od zainteresowań, jedni sklejają samoloty,…

W zależności od zainteresowań, jedni sklejają samoloty, inni statki itp. Czasy się zmieniają, więc dostępność wszystkich rzeczy związanych z tym hobby, jest o wiele łatwiejsza niż dawniej. Dziś modelarstwo, mimo, że nadal wymaga precyzji, poświęcenia i czasu, dostępne jest w sklepach w formie gotowych elementów, które trzeba odpowiednio posklejać. Nie trzeba więc samemu zadbać o każdy element z osobna. Skąd zatem owa pasja. Można tłumaczyć ją zwykłym hobby wynikającym z zainteresowań jakimi są samoloty, czy statki. Niektórzy modelarstwo traktują jako zajęcie manualne, które jest dla nich formą relaksu.

Jakkolwiekby nie tłumaczyć, wydaje się, iż jednak…

Jakkolwiekby nie tłumaczyć, wydaje się, iż jednak modelarstwo, to w głębi serca niespełnione marzenia o byciu np. pilotem samolotu, lub kapitanem statku, które w ten sposób przybliżają ową profesję, działając na wyobraźnię. Pasji można mieć wiele, ale jeśli któraś szczególnie jest bliska sercu, można jej model składać całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.