Miłość do starych pieniędzy

Ktoś może powiedzieć, że stare monety lub banknoty są nic nie warte, bo nie przedstawiają żadnej wartości materialnej i nic nie można za nie kupić. A jest to wielka nieprawda. Okazuje się bowiem, że stare pieniądze papierowe mogą być bardzo cenne i wartościowe. Więc jeśli ktoś znajdzie na strychu lub odziedziczy zbiór takich monet, nie powinien ich wyrzucać na śmietnik.
Najlepiej udać się z nimi do sklepu numizmatycznego.


Miłość do starych pieniędzy – galeria

Takie monety powinien obejrzeć znawca, czyli numizmatyk. Już na pierwszy rzut oka będzie wiedzieć, czy są one warte kilka złotych, czy kilka, kilkadziesiąt tysięcy. Czasami mogą to być bardzo poważne kwoty pieniędzy. Szczególnie wartościowe są stare pieniądze, które były bite w bardzo małych nakładach. Im mniejszy nakład, tym większa rzadkość, a im większa rzadkość, tym wyższa cena. Tak w skrócie działa rynek numizmatyczny. Trzeba jednak powiedzieć, że większość kolekcjonuje stare pieniądze, bo jest to ich hobby. Wiedzą o tym, że niektóre okazy są wartościowe, jednak nie przywiązują do tego dużego znaczenia.

Stare pieniądze można kupić na aukcjach…

Stare pieniądze można kupić na aukcjach internetowych lub w sklepach numizmatycznych. Ich ceny są bardzo różne i zależą od wielu czynników. Między innymi jest to stan danej monety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.