Magia tytoniu

1. Każdy z nas widział stare dobre gangsterskie filmy, większość z nas czuje w pewnym sensie do nich jakiś sentyment. Ojciec Chrzestny film znany chyba każdemu z nas bez względu na wiek czy pochodzenie, oglądając ten właśnie film w powietrzu zdaje się być czuć zapalane cygaro, jego wyjątkowo niepowtarzalny zapach a wręcz aromat.
Nie da się ukryć, że zapach cygar w niczym nie przypomina podpalania pospolitych papierosów, osoby władające na przykład Stanami Zjednoczonymi zawsze kojarzone były z paleniem cygara, ponieważ podkreślało to wagę i rangę sprawowanego stanowiska.


Do dnia dzisiejszego cygaro uznawane jest za…

Do dnia dzisiejszego cygaro uznawane jest za coś absolutnie luksusowego, sposób przygotowania cygar starannego obcinania, skręcenia wszystko to zdaje się być czynnością zarezerwowaną tylko i wyłącznie dla ludzi z pewnej pozycji społecznej. Kuba słynie z najlepszych a zarazem najdroższych cygar, z bardzo prostego powodu, każde z nich jest ręcznie robione, czyli liście tytoniu ręcznie są zbierane później suszone i w specjalny sposób wędzone, aby nabrały odpowiedniej barwy i aromatu, co podnosi ich niepowtarzalność a zarazem niebanalność.

Żołnierze, kiedy cało wracają do domów odpalają cygaro zwycięstwa palone jako uczczenie tego, że udało im się powrócić do domu. Każdy, kto kiedykolwiek miał styczność czy też możliwość spróbowania zapalenia cygar podkreśla jak niesamowite uczucie temu towarzyszy, człowiek od razu staje się kimś zupełnie innym, bardziej dorosłym a zarazem wyjątkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.