Kurs szycia dla początkujących

Maszyna do szycia dla wielu osób może wydawać się czymś nieprzystępnym. Kto raz spróbował i mu nie wyszło z pewnością od razu się zraził i zaprzysiągł, że już nigdy więcej nie zasiądzie przed tym urządzeniem, a wszystkie przeróbki będzie oddawać do profesjonalnej krawcowej.
Gdybyśmy chcieli zliczyć ile w ciągu całego życia kosztują nas przeróbki krawieckie, to z pewnością uzbierałaby się niezła sumka. Nie wspominamy już o ubraniach, które kupujemy w sklepach sieciowych i parząc obiektywnie znacznie przepłacamy.


weekendowy kurs szycia

Foto: pixabay.com

Materiały zazwyczaj kosztują grosze, a robocizna -…

Materiały zazwyczaj kosztują grosze, a robocizna – sami wiecie jak to wygląda, za minimalną, wręcz głodową stawkę są szyte niektóre ubrania. A gdyby tak nauczyć się samemu szyć. Przecież to wcale nie jest zły pomysł. Wystarczy rozejrzeć się wokół nas i sprawdzić czy na przykład lokalny dom kultury lub jakieś studio krawieckie nie oferuje przypadkiem kursu szycia dla osób początkujących. W większych miejscowościach tego typu salony krawieckie same wychodzą z inicjatywą i nauczają jak szyć. Zazwyczaj są to kursy weekendowe lub wakacyjne. Czego się na nich nauczymy.

Przede wszystkim zapoznamy się z obsługą maszyny do szycia. Poznamy jej funkcje, które będą poparte przykładamy własnoręcznie przez nas wykonanymi. Na kursie zostaną przedstawione ściegi jakimi możemy wykańczać daną rzecz lub w jaki sposób łączyć materiały ze sobą. Niektóre kursy oferują również naukę wykroju oraz możliwość uszycia danego ubrania na własną miarę. Zazwyczaj zaczyna się od prostych rzeczy takich jak fartuszki, nieskomplikowane spódnice lub sukienki.

Z czasem przechodzi się do bardziej wymagających wykrojów spodni i skomplikowanych sukienek. Taki kurs dla początkujących to fantastyczny początek dla domowego rzemieślnika, który już teraz bez niczyjej pomocy będzie potrafił skracać za długie rzeczy, obrabiać firany, szyć własne narzuty czy też pokrowce. Z czasem nabiera się coraz to większej wprawy i wiele rzeczy przychodzi nam z łatwością. Wtedy zaczyna się prawdziwa sztuka szycia, kiedy sami poszukujemy nowych inspiracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.