Kolorowy zawrót głowy – loom bands

Tęczowe kolory, małe paseczki gumy i w efekcie piękna biżuteria. Co to takiego. To jeden z ostatnich hitów, królujących wśród nastolatków są to tzw. bransoletki loomy lub rainbow loom.
Moda na te kolorowe dodatki do ubrań powstała w Stanach Zjednoczonych, do Polski przybyła niedawno i od razu stała się modowym hitem. Dzieci i nastolatki opracowują swoje własne wzory łączenia gumek i tworzą całkowicie oryginalne pomysły, dzięki czemu stymulują swoją wyobraźnię i zdolności manualne.


biżuteria damska

Foto: pixabay.com

Bransoletki z gumek mają swoje strony…

Bransoletki z gumek mają swoje strony i fanpagi, ich fanów możemy spotkać praktycznie w każdej polskiej szkole. Internet jest pełen filmików i porad instruktażowych jak stworzyć taką czy inną bransoletkę, a nawet przypinkę, naszyjnik, albo breloczek do piórnika czy plecaka. Tęczowe dodatki świetnie wyglądają z białymi T – shirtami, trampkami, sportowymi sukienkami czy spódniczkami. Jest to dodatek uniwersalny, noszą go zarówno dziewczyny jak i chłopcy, bez ograniczeń wiekowych. Paczkę kolorowych gumek możemy dostać już od 2zł, sprzedawane są w kioskach, sklepach z zabawkami, supermarketach czy sklepach z artykułami papierniczymi. Najbardziej istotną kwestią jest to czy na opakowaniu widnieją odpowiednie atesty, które dopuszczają gumki do sprzedaży. Jeśli ich nie ma, prawdopodobnie możemy mieć do czynienia z chińskimi podróbkami.

I nie było by w tym nic złego, jednak ostatnie doniesienia naukowców potwierdzają, że gumki produkowane w Chinach mogą zawierać substancje, które są niebezpieczne dla zdrowia. Fatalany, bo tak nazywają się te substancje mogą przyczyniać się do występowania astmy u dzieci i niekorzystnie działać na cały układ oddechowy, przyczyniać się do wystąpienia wad nerek i wątroby. Loom bands wykonane z tego rodzaju gumek mogą stanowić duże niebezpieczeństwo dla bawiących się nimi dzieci. Dlatego tak istotne jest zwracanie uwagi na atesty oraz składy kolorowych gumek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.