Kilka informacji na temat nowego DSa

Portal RPAD.tv zdobył kilka informacji na temat najnowszej przenośnej konsoli Nintendo, owianej dużą dozą tajemnicy. Sam sprzęt miał być ogłoszony na Game Developers Conference jednak trzeba będzie poczekać prawdopodobnie do E3, jeśli wogóle N ma coś w planach.

Czego możemy spodziewać się po nowym dziecku Nintendo?

– Konsola nadal będzie miała dwa ekrany, ale tym razem będą one większe i położone nieco bliżej siebie. Oczywiście rozdzielczość też znacząco wzrośnie. Dzięki małemu odstępowi pomiędzy nimi, developerzy będą mogli bez problemu z nich korzystać jako jeden duży ekran.
– DS2 będzie miał również wbudowany akcelerometr.
– Dev kity są podobne do tych od Gamecube’a. Tak więc developerzy mający doświadczenie z pracą przy Gacku i Wii spokojnie powinni opanować nowy sprzęt.

Podobno niektórzy developerzy już w tym momencie tworzą gry na DSa 2. Pojawiły się liczne spekulacje, że moc obliczeniowa przenośnej konsoli może być porównywalna z GameCubem. Jeśli by tak było to rewelacja, lecz Nintendo jakoś nigdy nie stawiało na przewagę wyglądu gier, liczył się fun, którym wygrywali nie jedną batalie z konkurencją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.