Jak powstaje sennik?

Sennik znany jest od ponad 3 tysięcy lat. Bazując na pierwszych zbiorach powstawały kolejne i tak dzieje się do dziś. Symbole przypisywane snom funkcjonowały początkowo w przekazie ustnym. Potem zaczęto je spisywać, drukować i powielać. Obecnie zbiór symboli ich interpretacje można spotkać zarówno w formie książkowej jak i elektronicznej.


Wydaje się jednak, że najcenniejszym źródłem wiedzy…

Wydaje się jednak, że najcenniejszym źródłem wiedzy o śnie danej osoby jest sennik stworzony przez nią samą.
Sennik pisany może być przez każdego, nie koniecznie specjalistę. Niektórzy autorzy traktują pisanie sennika jako hobby, inni robią to w celach zarobkowych. Stworzenie własnego sennika to długi i czasochłonny proces. Sennik zawiera bowiem skondensowany zbiór powtarzających się w snach symboli.

Każdy symbol ma zwykle kilka znaczeń, w zależności w kontekście jakiej osoby i sytuacji powstał. Pierwszym etapem powstawania takiego słownika symboli jest zapamiętywanie snu i zapisywanie go po przebudzeniu do notatnika. Jeśli mamy problem z przypomnieniem sobie snu, warto pozostać chwilę dłużej w łóżku i postarać go sobie przypomnieć.

Aby łatwiej z rozsypani snów…

Aby łatwiej z rozsypani snów skomponować sennik podczas zapisek można notować odniesienia do wcześniejszych, podobnych snów. Ostatnim etapem jest odczytanie z kolekcji snów symboli i próba ich odszyfrowania. Powstałe symbole należy spisać w postaci słownika i sięgać po niego w razie potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.