Instrumenty muzyczne jako wyposażenie placów zabaw

Na polskich placach zabaw pojawia się coraz więcej ciekawych urządzeń, które pozwalają dzieciom bawić się nie tylko według z góry określonych schematów, ale także w sposób bardziej kreatywny i nieco inny niż zwykle. Jednym z pomysłów na wyposażenie placów zabaw jest ustawienie na ich terenie specjalnych instrumentów muzycznych.
Dzieci uwielbiają grać, śpiewać, tańczyć i wydobywać dźwięki niemal ze wszystkiego.


Warto więc zadbać o takie…

Warto więc zadbać o takie wyposażenie placów zabaw, gdzie będą one mogły tworzyć muzykę w sposób bezpieczny i kreatywny. Taką możliwość daje dzieciom m. in. wyposażenie placów zabaw w instrumenty muzyczne. Istnieją bowiem specjalne zestawy instrumentów muzycznych przeznaczonych właśnie na place zabaw.

Dzieci na placach zabaw mogą korzystać nie…

Dzieci na placach zabaw mogą korzystać nie tylko z zestawów perkusyjnych, ale także grać na instrumentach sztabkowych, czy uderzać i dmuchać w urządzenia, które będą wydobywały różnorodne dźwięki od wiatru i deszczu począwszy do dźwięków prawdziwych instrumentów muzycznych. Zabawa z muzyką i dźwiękiem to niesamowita frajda dla dzieci, a także doskonała lekcja poczucia rytmu, wrażliwości na dźwięk i muzykę w ogóle. Takie wyposażenie placów zabaw to także świetny sposób na naukę współpracy i zabawy w grupie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.