Instrument perkusyjny.

Na pierwszy rzut oka instrumenty perkusyjne mogą wydawać się zbyt hałaśliwe i zupełnie nieprzydatne. Trzeba jednak wiedzieć, że umiejętna gra na takich instrumentach pozwala wydawać z nich naprawdę piękne dźwięki. Poza tym warto pamiętać o tym, że instrumenty perkusyjne to nie tylko znana wszystkim popularna perkusja, którą używają głównie muzycy zespołów rockowych.


Instrument perkusyjny. – galeria

instrumenty perkusyjne

Foto: pixabay.com

instrumenty perkusyjne

Foto: pixabay.com

instrumenty perkusyjne

Foto: pixabay.com

Instrumenty perkusyjne obejmują bowiem całą gamę różnorodnych typów.
Przykładowo, instrumenty perkusyjne to również kotły, bębny, trójkąty, tamburyny, werble, gongi, wibrafony, dzwony, celesty, dzwonki, talerze i ksylofony. Ten krótki przegląd pokazuje, jak wiele jest instrumentów perkusyjnych, a przecież i ta lista jest niepełna. Wydaje się również nieco chaotyczna, dlatego należy tutaj dokonać pewnego istotnego, podstawowego rozróżnienia. Otóż instrumenty perkusyjne dzielą się na tak zwane membranofony i idiofony. Pierwszy rodzaj oznacza, że dźwięk wydobywa się za pomocą drgającej membrany.

Drugi typ to instrumenty perkusyjne,…

Drugi typ to instrumenty perkusyjne, które są słyszalne dzięki drganiu całego urządzenia. Dźwięk uzyskany jest dzięki uderzeniom pałki, ręki ludzkiej lub potrząsaniu. Instrumenty perkusyjne są często niedoceniane, a nawet lekceważone. Oczywiście nie powinno tak być, gdyż są to urządzenia muzyczne niezbędne w każdym gatunku muzycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.