Historia organów

W obecnym czasie organy są jednym z najczęściej wykorzystywanych instrumentów muzycznych, jednakże znane nam są już od starożytności. Instrumenty, jakimi są organy wywodzą się, bowiem następstwem niewielkich instrumentów dętych, jakie to znane nam są już od starożytności.
Takie niewielkie organy w ówczesnym czasie znane były, jako organy hydrauliczne.


Nazwa taka istniała przede wszystkim, dlatego, iż…

Nazwa taka istniała przede wszystkim, dlatego, iż aby ich używać należało wykorzystać ciśnienie powietrza, które to można było regulować przy użyciu wody. Te instrumenty muzyczne znane były powszechnie przede wszystkim w starożytnym Rzymie. Także w epoce średniowiecza cieszyły się ogromnym powodzeniem oraz uznaniem. Używane były one przede wszystkim w kościołach, teatrach oraz amfiteatrach. Na terenie europy pierwsze tego typu instrumenty znane są już od piątego wieku naszej ery. Najbardziej popularne są te, jakie to używane były w benedyktyńskich kościołach.

Ich cechą charakterystyczną jest układ klawiszy,…

Ich cechą charakterystyczną jest układ klawiszy, które to nie były wciskane, lecz przeciwnie rozsuwane. Doskonalenie się organów nastąpiło w okresie renesansu i baroku, kiedy to rozwinęła się w znaczny sposób wiedza na ich temat. W tym okresie rozpoczęto budować instrumenty wieloszafowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.