Historia “fejsbuka”

Portal społecznościowy Facebook, czyli w wersji spolszczonej już” fejsbuk”, to największy tego typu serwis na świecie. Posiada największą liczbę użytkowników z każdego kraju, Jak zaczynał fejsbuk i skąd ma tak dużą popularność?
Facebook to serwis, w ramach którego zarejestrowani na nim legalnie( z imienia i nazwiska lub też jako tzw.


Galeria

serwis obiadowy

Foto: pixabay.com

konta fikcyjne )użytkownicy mogą tworzyć własne sieci i grupy znajomych oraz dzielić się przemyśleniami, aktualnymi stanami, wiadomościami i zdjęciami. Fejsbuk oferuje ponadto możliwość korzystania z własnych lub zaprzyjaźnionych aplikacji, takich jak testy, sondaże czy bardzo ostatnio popularne gry na fejsbuk. Portal jest własnością firmy Facebook Inc. znajdującej się w Menlo Park( USA ). W grudniu 2011 roku liczba jego użytkowników wyniosła około 845 milionów. Ilość ta ciągle rośnie.

Fejsbuk ma już osiem lat…

Fejsbuk ma już osiem lat. Po raz pierwszy został uruchomiony w lutym 2004 roku na Uniwersytecie Harvarda( Massachusetts ). Był wówczas przeznaczony jedynie dla uczniów szkół średnich i studentów. Fejsbuk miał wówczas na celu zawieranie nowych znajomości oraz swobodny przegląd zdjęć potencjalnie interesujących użytkowników, z zwłaszcza użytkowniczek. Autorem projektu( jego głównym twórcą )jest Mark Zuckerberg.

Dziś portal Fejsbuk to około tysiąc bezpośrednich pracowników zatrudnionych na różnych stanowiskach, w tym programistów, specjalistów of kultury masowej i analityków. Jego obecna wartość rynkowa to przeszło 150 milionów dolarów. To oznacza, że Zuckerberg znajduje się na miejscu około735 na liście( ranking Forbesa )najbogatszych ludzi świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.