Gdy moja gitara cicho łka

Mówi się, że wykształcony człowiek powinien umieć czytać, pływać i grać na jakimś instrumencie. Nie jest łatwo powiedzieć jaki to ma być instrument. Wiele osób stawia już w początkach nauki na przykład na gitarę chociaż nie jest to instrument bardzo łatwy. Z resztą nauka gry na instrumencie choć pracochłonna daje dużo satysfakcji.
Gitarę klasyczną warto wybrać na początek naszej muzycznej drogi.


Gdy moja gitara cicho łka – galeria

gitara klasyczna

Foto: pixabay.com

gitara klasyczna

Foto: pixabay.com

Modele gitar klasycznych nie należą do najdroższych. Ceny najprostszych modeli zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, ale zwykle jest tak, że za wyższą ceną idzie trochę lepsza jakość, która będzie miała ogromne znaczenia dla naszego komfortu na początku nauki. Co to właściwie jest gitara klasyczna. Czym się różni od akustycznej. W zasadzie różnica jest jedna, ale pociąga za sobą wiele konsekwencji. Sześć strun z czego trzy nylonowe i trzy w stalowej owijce zabrzmią delikatniej niż stalowe struny gitary akustycznej.

Na klasycznej gitarze zagramy z przewagą…

Na klasycznej gitarze zagramy z przewagą basów i średnich tonów. Miękkie struny pozwolą świeżo upieczonemu adeptowi muzyki trochę łagodniej wejść w świat muzyki, bo granie na metalowych strunach gitary akustycznej może być boelsne przynajmniej początkowo, a nylony sprawią, że nasze palce przyzwyczają się powoli do nacisku i nie poranimy ich odrazu. Na gitarze klasycznej tradycyjnie można grać repertuar trochę odmienny niż na gitarze akustycznej.

Klasyczne pudło nadaje się do grania muzyki rozrywkowej, poezji śpiewanej, klasycznej, flamenco, a nawet jazzowej. To oczywiście tylko umowny podział, bo instrument jest uniwersalny na tyle, że nawet blues zagrany na klasycznej gitarze będzie brzmiał dobrze jeśli będzie grany z uczuciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.