Etykieta palenia cygar

Zgodnie z przyjętą etykietą, cygara najlepiej odpalać cedrem lub też zapałkami. Chwilę po odpaleniu oraz dmuchnięciu w stopę, dopiero należy je otworzyć i tutaj najbardziej eleganckie będą z pewnością specjalne nożyce. Obecnie również na szeroką skalę używane są zapalniczki gazowe, obcinarki, gilotynki, wyrzynarki oraz nie budzi oczywiście to większych kontrowersji.
Jednakże należy raczej wystrzegać się tu odpalania zapałkami papierowymi, a także zapalniczkami benzynowymi czy po prostu od świecy.


Nie wolno również otwierać cygara…

Nie wolno również otwierać cygara zębami oraz trzymać go w ustach. Cygaro zawsze powinno się trzymać w dłoni. Należy pamiętać także o tym, aby nie palić dwóch cygar po sobie. Dobrze jest zrobić przynajmniej piętnastominutową przerwę pomiędzy jednym i drugim cygarem. Prawidłowo trzymane cygaro musi się znajdować pomiędzy kciukiem oraz pozostałymi palcami bądź palcem wskazującym, a nie tak jak ma to miejsce w przypadku papierosów, a więc pomiędzy palcem wskazującym i środkowym. Czy należy palić z pierścieniem. Kwestia jest tu dość sporna, a trochę podobna do tej dotyczącej trzymania cygar w celofanie, jednak rozsądniej jest raczej nie ściągać pierścienia do momentu, gdy żar nie będzie już dostatecznie blisko oraz nie rozpuści kleju, albowiem w przeciwnym przypadku, ściągając ów pierścień można uszkodzić po prostu wrapper.

Etykieta palenia cygar – galeria

Jeżeli chcemy kogoś poczęstować cygarem, to należy otworzyć humidor oraz pozwolić częstowanemu wybrać sobie odpowiednią sztukę. Nigdy nie podaje się cygara z ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.