Droga prawie na szczyt.

Mały klub z wielkimi aspiracjami. Tak możnaby rzecz o Kolejarzu Stróże. Dziesięć lat temu piłkarze tej drużyny biegali po boiskach klasy okręgowej nawet chyba nie marząc, że już wkrótce w Stróżach zagości I liga.
W takiej małej miejscowości tradycje piłkarskie być może nie są duże, ale mecz na boisku to lokalne święto, na które od czasu do czasu bywa, że przychodzą całe rodziny.


W Stróżach stworzono jednak podstawy do…

W Stróżach stworzono jednak podstawy do tego, by drużyna nie pozostawała ciągle na poziomie okręgówki lub A-klasy i w roku 2003 świętowano awans do IV ligi. Chyba jednak nie spodziewano się wówczas, że ich udziałem już niedługo będzie I liga. Dwa sezony później po wygraniu rywalizacji z Bocheńskim KS w lidze i baraży z Garbarnią Kraków Kolejarz zawitał w III lidze. Tam przygoda trwała już dłużej, bo do roku 2010. Wtedy to wraz z drużyną z Niecieczy, Kolejarz Stróże awansował na zaplecze ekstraklasy.

1 sierpnia 2010 to historyczna data…

1 sierpnia 2010 to historyczna data. Godzina 17, mecz z Podbeskidziem Bielsko Biała, i I liga w Stróżach stała się faktem. Wynik 1: 1 jak i nazwisko Roberta Drąga jako strzelca pierwszej bramki przejdzie do historii. I liga już w przeszłości była świadkiem wielu takich wzniosłych chwil, ale to właśnie jest piękno futbolu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.