Dodatki krawieckie

Komfort snu gwarantuje pościel uszyta tylko z naturalnych materiałów, wśród których prym wiedzie pościel bawełniana. Szyta jest w kolorze białym, pastelowych, a także jest drukowana w przeróżne kolorowe wzory. Szycie pościeli skupiało się wokół Łodzi, w której przemysł bawełniany rozwijał się od dawna.
Pościel bawełniana biała używana jest przede wszystkim w hotelach i w szpitalach.


Szpitale ostatnio używają też praktyczniejszej pościeli…

Szpitale ostatnio używają też praktyczniejszej pościeli jednokolorowej, np. w kolorze niebieskim czy zielonym. Tradycyjna pościel bawełniana jest zapinana na guziki. Dawniej dziurki robiło się ręcznie, obecnie maszynowo. Upowszechniło się wszywanie w pościel długich suwaków. Jest to praktyczne rozwiązanie, dopóki suwaki się nie zepsują np. podczas maglowania. W wojsku jak też w hotelach robotniczych pościel bawełniana była zawiązywana na tasiemki również bawełniane.

Natomiast dla pościeli szytej sposobem francuskim,…

pościel wełniana

Foto: pixabay.com

Natomiast dla pościeli szytej sposobem francuskim, żadne dodatki krawieckie nie są potrzebne. Poprzez robienie dużych zakładek, kołdry i poduszki śmiało w niej się utrzymują. W zależności od potrzeb, są różne wielkości kompletów. Popularne wymiary na kołdrę to 140 x200 lub 160×200 cm. Dla kołder dużych – małżeńskich szyje się poszwy w wymiarze 220×200 cm.

nauka szycia – więcej ciekawych wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.