Dodatki krawieckie

Komfort snu gwarantuje pościel uszyta tylko z naturalnych materiałów, wśród których prym wiedzie pościel bawełniana. Szyta jest w kolorze białym, pastelowych, a także jest drukowana w przeróżne kolorowe wzory. Szycie pościeli skupiało się wokół Łodzi, w której przemysł bawełniany rozwijał się od dawna.
Pościel bawełniana biała używana jest przede wszystkim w hotelach i w szpitalach.


Szpitale ostatnio używają też praktyczniejszej pościeli jednokolorowej,…

Szpitale ostatnio używają też praktyczniejszej pościeli jednokolorowej, np. w kolorze niebieskim czy zielonym. Tradycyjna pościel bawełniana jest zapinana na guziki. Dawniej dziurki robiło się ręcznie, obecnie maszynowo. Upowszechniło się wszywanie w pościel długich suwaków. Jest to praktyczne rozwiązanie, dopóki suwaki się nie zepsują np. podczas maglowania. W wojsku jak też w hotelach robotniczych pościel bawełniana była zawiązywana na tasiemki również bawełniane.

Natomiast dla pościeli szytej sposobem francuskim, żadne…

Natomiast dla pościeli szytej sposobem francuskim, żadne dodatki krawieckie nie są potrzebne. Poprzez robienie dużych zakładek, kołdry i poduszki śmiało w niej się utrzymują. W zależności od potrzeb, są różne wielkości kompletów. Popularne wymiary na kołdrę to 140 x200 lub 160×200 cm. Dla kołder dużych – małżeńskich szyje się poszwy w wymiarze 220×200 cm.

pościel wełniana

Foto: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.