Czym jest sennik i jak z niego korzystać?

Sennik wywodzi się jeszcze ze starożytności. Ten swoisty słownik symboli sennych funkcjonuje do dziś. Spisane w nim hasła są wielowymiarowe i rzadko posiadają tylko jedno znaczenie. Tłumaczenia haseł dostosowane są do sytuacji i osób, które wystąpiły w danym śnie. Podstawową radą korzystania ze słownika jest dystans co do znaczenia snu.


Senniki mają pomóc w poznaniu i zrozumieniu…

Senniki mają pomóc w poznaniu i zrozumieniu siebie i swoich przeżyć.
Sennik składa się haseł ułożonych alfabetycznie bądź tematycznie. Do niedawna występował wyłącznie w formie papierowej. Obecnie można korzystać także z senników internetowych. Dużą zaletą formy elektronicznej jest brak opłaty za korzystanie ze zbioru. Biorąc sennik do ręki należy uprzednio przeanalizować sen, który chcemy ‘rozpracować’. Ważne jest ogólne przesłanie snu oraz wynotowanie wszystkich występujących w nim symboli. W senniku należy wyszukać znaczenia symboli, a jeśli takie nie występują można poszukać słów o podobnym znaczeniu.

Tłumaczenie danego obrazu sennego najlepiej…

Tłumaczenie danego obrazu sennego najlepiej odnieść do wielu perspektyw, biorąc pod uwagę doświadczenia obecne jak i te z przeszłości. Jeśli interpretacja wdaje się być logiczna, zastosowanie się do wskazówek sennika pozwoli na lepsze poznanie siebie i rozwiązanie dręczących nas problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.