Czym jest pieniądz papierowy?

Środkiem płatniczym używanym na całym świecie i powszechnie akceptowanym jest pieniądz. Wyróżnić w tym zakresie możemy monety oraz banknoty. Banknot ma również i inna nazwę – taką jak pieniądz papierowy. Swego czasu banknoty odróżniano od tak zwanych biletów skarbowych, niemniej jednak obecnie w naszym języku pojęcia te są równoznaczne.
Mówiąc o pieniądzach papierowych, trzeba koniecznie wskazać na pewne aspekty.


Po pierwsze – za tym…

Po pierwsze – za tym pojęciem kryją się pieniądze, których emisją zajmują się dowolne banki. do czego one służą. Do tego mianowicie, by ich właściciel mógł w ten sposób poświadczyć, iż jest w posiadaniu pewnych wartości – jak chociażby złota. Po drugie – na ogół pieniądze papierowe kojarzą się nam ze znakami pieniężnymi emitowanymi przez centralne banki( w Polsce jest to Narodowy Bank Polski ). Te właśnie pieniądze( a nie te opisane powyżej )spełniają rolę środka płatniczego.

Produkcja banknotów to bardzo skomplikowana sprawa –…

Produkcja banknotów to bardzo skomplikowana sprawa – należy bowiem pamiętać, iż są one zaliczane do druków zabezpieczonych. Stosowane są tutaj zatem bardzo specjalistyczne technologie, których zadaniem jest zapobieganie fałszerstwom. Spora część stosowanych w banknotach zabezpieczeń jest utajniona. Wykorzystywane są tu różne techniki drukowania.

banknoty polskie – dowiedz się więcej jeśli chcesz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.