Czym jest pieniądz papierowy?

Środkiem płatniczym używanym na całym świecie i powszechnie akceptowanym jest pieniądz. Wyróżnić w tym zakresie możemy monety oraz banknoty. Banknot ma również i inna nazwę – taką jak pieniądz papierowy. Swego czasu banknoty odróżniano od tak zwanych biletów skarbowych, niemniej jednak obecnie w naszym języku pojęcia te są równoznaczne.
Mówiąc o pieniądzach papierowych, trzeba koniecznie wskazać na pewne aspekty.


Po pierwsze – za tym pojęciem…

Po pierwsze – za tym pojęciem kryją się pieniądze, których emisją zajmują się dowolne banki. do czego one służą. Do tego mianowicie, by ich właściciel mógł w ten sposób poświadczyć, iż jest w posiadaniu pewnych wartości – jak chociażby złota. Po drugie – na ogół pieniądze papierowe kojarzą się nam ze znakami pieniężnymi emitowanymi przez centralne banki( w Polsce jest to Narodowy Bank Polski ). Te właśnie pieniądze( a nie te opisane powyżej )spełniają rolę środka płatniczego. Produkcja banknotów to bardzo skomplikowana sprawa – należy bowiem pamiętać, iż są one zaliczane do druków zabezpieczonych.

Stosowane są tutaj zatem bardzo specjalistyczne technologie,…

Stosowane są tutaj zatem bardzo specjalistyczne technologie, których zadaniem jest zapobieganie fałszerstwom. Spora część stosowanych w banknotach zabezpieczeń jest utajniona. Wykorzystywane są tu różne techniki drukowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.