Czym jest Festiwal Hanabi?

Na Nintendo tradycyjne już powitanie wiosny, co to dokładniej oznacza, dowiecie się klikając w “więcej” .

Otrzymaliśmy oficjalną informację prasową od Nintendo i powiem szczerze, nikt nie przekaże tego lepiej, niż treść tego listu:

Na fanów Virtual Console czekają klasyki, które nigdy jeszcze nie ukazały się na europejskim rynku

Podobnie jak w Japonii zwyczajem jest powitanie lata fajerwerkami Hanabi, tak tradycją stało się już witanie wiosny przez Nintendo festiwalem Hanabi. Również tego roku na fanów Nintendo czekają z tej okazji liczne highlights. Na Wii Virtual Console pojawi się bowiem szereg klasycznych tytułów, które nigdy jeszcze nie były dostępne w Europie.

Listę otwiera w marcu graf Dracula we własnej osobie, w epickiej grze przygodowej akcji CASTLEVANIA RONDO OF BLOOD. Tytuł ten, wydany w początkach lat 90tych na PC Engine (Turbografx) jako 10 część legendarnej serii Castlevania, zwraca na siebie uwagę przede wszystkim fantastyczną grafiką. Dodatkowo cechuje go zajmująca fabuła, która przenosi graczy w pełne napięcia łowy na wampiry w roku 1792. Kolejne tygodnie roku przyniosą ze sobą kolejne unikaty: pełen akcji, przygodowy tytuł fantasy Milon’s Secret Castle (NES), klasyczną strzelaninę IRONCLAD (NEO GEO), jak również legendarny Lode Runner ® (NES), jeden z prekursorskich tytułów w historii gier wideo.

Tytuły Virtual Console to gry wydane w wersji oryginalnej na różne konsole, które w ponad dwudziestoletniej historii gier wideo cieszyły się szczególną popularnością. Fani Wii cieszyć się nimi mogą teraz ponownie, lub też po raz pierwszy, gdyż wiele z tych gier nigdy nie trafiło do sprzedaży na rynku europejskim. Aktualnie tytuły te są dostępne w kanale Wii Shop. Fani Nintendo mogą je pobrać wykorzystując internetowe łącze konsoli Wii.

Nintendo Online-Shops są ciągle aktualizowane. Warto zatem regularnie do nich zajrzeć, by nie przegapić żadnej z nowości WiiWare, Nintendo DsiWare czy Virtual Console.

Aaaaaa szaleństwo! Ja lecę ściągać kolejne tytuły i życzę udanej zabawy z Nintendo! ^_^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.