Czy The Last Story to kontynuacja serii Final Fantasy?

Co łączy tytuły The Last Story i Final Fantasy? Od momentu ujawnienia informacji o rozpoczęciu prac na The Last Story, pojawiły się liczne spekulacje o silnym podobieństwie tytułu do serii Final Fantasy.


Już sama nazwa jest synonimem poprzedniczki. Podobieństwa można się również doszukać w stylu czy też logo. Jednak największe znaczenie ma tu fakt, iż zarówno w produkcjach studia Square Enix oraz w nowym dziele Mistwalker przewodniczy ten sam człowiek, Hironobu Sakaguchi.
Pewne wyjaśnienie, w odniesieniu do pojawiających się insynuacji, może przedstawić wypowiedź twórcy serii Final Fantasy, Yoshinoriego Kitase, udzielona dla serwisu Kotaku.com:
“To zdecydowanie tytuł w stylu pana Sakaguchiego. Nie wydaje mi się, by tytuł The Last Story pokrywał się z Final Fantasy, bo pan Sakaguchi chciał zwyczajnie prostego tytułu, który japońscy użytkownicy mogą zrozumieć”.
Co można wywnioskować z tej wypowiedzi? Fakt wspólnego mianownika jakim w tym przypadku jest twórca gry, powoduje, że podobieństwo The Last Story do serii Final Fantasy jest widoczne. Może na to wskazywać po prostu styl, w jakim twórca tworzy swoje tytuły. Jest to poniekąd nieuniknione. Ale ocenę należy pozostawić każdemu indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.