Cechy dobrego konsultanta

Konsultant ślubny to zawód, który przywędrował do nas wraz z zachodnimi filmami, w których często mogliśmy się zetknąć z ludźmi przygotowującymi innym ceremonie ślubne.
Licznie pojawiające się na naszym rynku agencje ślubne sprawiają, że zawód – konsultant ślubny – jest coraz popularniejszy.


Jakie cechy powinien posiadać dobry konsultant ślubny…

Jakie cechy powinien posiadać dobry konsultant ślubny. Trudno powiedzieć dokładnie, można natomiast określić pewien rys charakterologiczny, który cechuje dobrego konsultanta. Przede wszystkim dobry konsultant ślubny powinien umieć zjednywać sobie ludzi, w tym wypadku klientów, którzy są jednocześnie „pracodawcą”. Owo zjednywanie ludzi jest bardzo ważne przy wszelkiego typu pomysłach i planach, kiedy trzeba przedstawić klientowi zaplanowaną przez nas wizję ślubu. Często właśnie wtedy klient uświadamia sobie, że chciał, aby jego ślub wyglądał inaczej, miał jakiś swój własny plan.

Konsultant ślubny musi wtedy spokojnie przekonać…

Konsultant ślubny musi wtedy spokojnie przekonać klienta, że przygotowana dla niego propozycja jest wyjątkowa i gwarantuje pełne zadowolenie klienta. Konsultant musi także umieć słuchać, a jednocześnie bronić własnego zdania – tak, żeby klient nie poczuł się w żaden sposób urażony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.