Buty taneczne – pointy

Kilka rad na temat butów używanych w balecie. Buty do tańca – pointy. Pierwszą ważną rzeczą jest to, abyś wiedziała, kiedy zacząć je używać. Praca w tych butach jest ekstremalnie trudna i wymaga lat ćwiczeń i treningów, żeby stać się profesjonalistą. Musisz być bardzo przygotowana na pracę z tymi butami.
Nie próbuj nawet zakładać point, jeśli nie masz dobrego nauczyciela.


Może to być niebezpieczne dla…

Może to być niebezpieczne dla osób, które dopiero zaczynają pracę z baletem. Buty do tańca pointy wymagają niezwykle dobrej postawy, a co za tym idzie świetnej równowagi. Buty taneczne pointy – znajdź dobrego nauczyciela. Zanim kupisz pointy, upewnij się, że będziesz miała dobrze wyszkolonego, doświadczonego trenera. Zawsze należy iść samemu do wybranej placówki, czy też szkoły tanecznej i po prostu sprawdzić, kto będzie twoim przyszłym nauczycielem. Potrzeba także kilku lat ciężkiej pracy, aby wreszcie założyć pointy. Nauczyciel powinien wiedzieć, kiedy będziesz gotowa na to obuwie do tańca.

Kup odpowiednie buty…

Kup odpowiednie buty. Te buty taneczne są trudne do kupienia, gdyż należy je idealnie dopasować. Musisz czuć podłogę. Powinny dopasować się idealnie do kształtu stopy i powinny być delikatnie trudne do założenia. Chodzenia w pointach, może być za pierwszym razem nieco niewygodne, ale nie martw się, po jakimś czasie, chodzenie w nich będzie znacznie łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.