Baletnica i jej buty taneczne

Mało jest dzisiaj tak subtelnych i wyrafinowanych tańców, jak balet. Lekkość i zwiewność ruchów idzie tu w parze z finezyjnym, filigranowym strojem. Wszystko wygląda zwiewnie i stylowo.
Szczególne ruchy podczas tego rodzaju tańca, jak balet, zachwycają zwłaszcza, dlatego, że sprawiają, jakby tańczący wykonywał je niemal w oderwaniu od ziemi, boso.


Tymczasem osoby trenujące i wykonujące…

Tymczasem osoby trenujące i wykonujące balet stosują specjalnie do niego przeznaczone obuwie taneczne. Wspomniany trening i ćwiczenia odbywa się w tzw. napalcówkach. Są to buty taneczne, które posiadają osłonę tylko w przedniej części stopy, na palcach lub ich opuszkach, pięta jest natomiast odsłonięta. Utrzymują się na stopie dzięki specjalnym gumkom. Najlepsze, to te wykonane z naturalnej skóry.

Zarówno do ćwiczeń, jak również na typowy występ zakłada się już bardziej popularne obuwie do tańca tego rodzaju, jak baletki oraz tzw. pointy. W tym przypadku stopa jest okryta tak na palcach, jak i na pięcie. Materiał, z którego są wykonane takie buty do tańca, to przeważnie bawełna lub płótno satynowe. Podeszwa robiona jest ze skóry. Pointy przeznaczone do najtrudniejszych figur baletowych, na czubkach palców, mają przód dodatkowo usztywniany i specjalnie wyprofilowany.

Usztywniają odpowiednio nogę również dzięki oplatającym kostkę wstążkom albo tasiemkom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.