Akcesoria do fajki

Są różne przedmioty, pozwalające umilić życie fajczarzom, a mianowicie począwszy od samych zapałek, poprzez różne wyciory, a także pojemniki na tytoń. Istnieją również fikuśne popielnice oraz stojaki, a skończywszy już na specjalnych kosmetykach pozwalających zadbać nam o fajkę. Pamiętajmy jednak, że taki początkujący adept owej sztuki palenia wcale nie będziesz potrzebował tych wszystkich dodatków.
Co zatem przyda nam się na dobry początek.


Z pewnością wraz z pierwszą fajką koniecznie…

Z pewnością wraz z pierwszą fajką koniecznie powinniśmy się zaopatrzyć w tak zwane wyciorki, które służą nam do czyszczenia fajki. To bardzo ważny element, który nie tylko pozwoli nam utrzymać naszą fajkę w odpowiednim stanie, ale również wprowadza nas w pewne rytuały fajczarzy. Czyszczenie fajki wykonuje się bowiem z namaszczeniem i należy to robić bardzo dokładnie. Z pewnością dobrze jest też mieć zapałki. Można kupić zwykłe, ale przyjemniej jest wybrać takie specjalistyczne. Przyda nam się także kilka filtrów oraz niezbędnik albo opcjonalnie jakiś mały drewniany kołeczek służący do ubijania tytoniu w fajce. Niezbędnik wyprodukowany przez naszych południowych sąsiadów kosztuje zwykle kilka złotych oraz jest naprawdę niezmiernie przydatnym narzędziem, które posłuży nam w trakcie palenia.

Galeria

Warto wiedzieć, że powinien on składać się ze specjalnej stopki, która właśnie ma za zadanie ubijanie tytoniu, a także szpikulca oraz łyżeczki. Dzięki temu nabicie fajki jest znacznie łatwiejsze oraz przyjemniejsze. Dobrze jest mieć ich parę takich niezbędników, albowiem niestety ów przedmiot dość często się zapodziewa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.