Activision pluje sobie w brodę …

A dokładniej. Firma Activision żałuje, że w odpowiednim momencie nie kupiła Harmonix. A o co w tym chodzi?
Przypomnijmy fakty. Firma Red Octane przy współpracy z Harmonix stworzyła pierwszą część gry Guitar Hero. Gdy tytuł ten odniósł sukces, Activision wykupił Red Octane i razem stworzyli Guitar Hero 2. W tym czasie Harmonix we współpracy z Viacomem zaczął pracować nad Rock Band. Nad dalszymi częściami Guitar Hero miał pracować Neversoft, znany z cyklu Tony Hawk.

Te decyzje doprowadziły do sytuacji, w której Activision ogłosiło, że musi zamknąć Red Octane, ze względu na kiepską sprzedaż gier muzycznych.
Podczas odbywającej się w Las Vegas konferencji DICE, szef koncernu Activision, Bobby Kotick, przyznał, że brak chęci z ich strony na wykupienie Harmonix było złym posunięciem. Podczas swojego wystąpienia powiedział:
“Zawsze znaliśmy Harmonix jako twórcę nieudanych gier muzycznych… nic co by miało komercyjny potencjał, aż do Guitar Hero (…) Nigdy nawet nie pomyśleliśmy “Hej, powinniśmy pojechać do Bostonu i spotkać się z tym całym Harmonix i zobaczyć, jacy są”.

Trochę jednak za późno na takie rozważania. Activision powinien dobrze przemyśleć ten ruch, a nie pójść na łatwiznę, wykupując firmę, która posiada prawa do gry. Niestety praca Neversoftu na tą serią nie okazała się dla niego szczęśliwa, skoro im nowsza część, tym gorszy rezultat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.